רקליטה (רחל קראוס גולדנשטיין) בעלת "רקליטה-בי"ס לפלמנקו"

באה מתחום המוסיקה כזמרת-מלחינה גיטריסטית ופסנתרנית. באמצע החיים התאהבה במוסיקת הפלמנקו והתמחתה כרקדנית פלמנקו מקצועית לאחר מסע מרתק בדרום ספרד והתעמhanuca2013ao6t9650
קות אינטנסיבית בתחום.

צאצאית לשושלת מכובדת של מוסיקאים מאירופה ? סבתה סוזאן קראוס ז'ל היתה מלחינה ומורה לפסנתר קלאסי עד יומה האחרון בגיל 93…סבה לאזלו קראוס ז'ל היה כנר וויולן ולימים מנצח התזמורת הסימפונית של קליבלד אוהיו בארה"ב לשם היגרו משוויץ לאחר מלחמת העולם השניה. רחל היא בת שלישית בין 4 אחים ואחיות להורים עולים מארה"ב.

הופיעה ופעלה כזמרת יוצרת שנים רבות עם הרכבים שונים. בין השאר שיתפה פעולה עם עמיר לב, עברי לידר ועוד. הופיעה רבות בסצנת הברים בתל-אביב. בוגרת בי"ס רימון למוסיקה בת זמננו במגמות הקומפוזיציה והשירה.
למדה פיתוח קול אצל עליזה חן, חגית גולדברג ואצל כרמלה ינוב ? אצלה גילתה את הקשר בין הקול לנפש.
עם השנים החלה לעבוד כמורה לפיתוח קול בשיטה ייחודית  שפיתחה  והחלו זורמים אל דלתה אנשים רבים מכל המגזרים ולא רק זמרים או אנשי במה. בין האנשים שלמדו אצלה היו: שופטים מפורסמים, אנשי פוליטיקה, עורכי דין ואנשים שהחליטו ללמוד על עצמם משהו ולרפא את עצמם דרך קולם. ושרו!
כל זאת הייתה הקדמה לרגע בו פגשה בפלמנקו ששינה את חייה מקצה אל קצה ופתח עבורה דלת אל עולם חדש: פלמנקו

מרגע ההתאהבות בפלמנקו כמעט מיד נסעה לסביליה ? בירת הפלמנקו שבדרום ספרד,
שם שהתה כשנתיים כשהיא משקיעה את כל כולה בלימוד ריקוד הפלמנקו אצל מיטב המורים. מעצם היותה זמרת התחילה בקורס שירת פלמנקו אצל אספרנסה פרננדס – מזמרות הפלמנקו המובילות בספרד כיום, אולם עד מהרה הבינה שהרומן עם הפלמנקו עבורה הוא דרך הגוף ולא דרך הקול. מרגע זה החלה להתמקד בשיעורי ריקוד פלמנקו אינטנסיביים בסביליה אצל: מיגל וורגס, ויקי בראה, רמון מרטינז, אנה קאלי בגרנדה ולבסוף אצל המאסטרה שלה אליסיה מרקס בסביליה ? אצלה למ
דה בכל יום שעות רבות ואינטנסיביות.
במקביל המשיכה לעבוד כמורה לפיתוח קול וריפוי דרך שירה בספרד והופיעה, שרה ורקדה עם גיטריסט הפלמנקו חואן סוקורו, קשר שהוביל לדיסק ספרדי שהוקלט לקראת סוף שהותה בסביליה. דיסק שלימים יהיה הבסיס למופע שלה "סמטאות סביליה".

ao6t9746

עם חזרתה לישראל המשיכה את לימודי הפלמנקו אצל סוניה גרסייה, רקדנית פלמנקו וכוראוגרפית מספרד שעלתה ופועלת בארץ.
במקביל פגשה את בעלה לעתיד מקיבוץ בחן, עימו התחתנה. כיום הם הורים ל-2ילדים ומתגוררים בפרדס-חנה, שם הקימה את בי"ס רקליטה לפלמנקו שפועל משנת 2010.
השם "רקליטה" הוא הכינוי של רחל בספרד ורק טבעי היה לה לקרוא כך לבי"ס לפלמנקו אותו הקימה באהבה גדולה ובד בבד גם לליין ביגוד הפלמנקו  אשר היא מעצבת באהבה ובאלגנטיות שמתכתב עם האופנה הכי עדכנית בסביליה עם קריצה לרח' הישראלי על הפשטות והנון-שלאנט שלו.
רחל פתחה את בי"ס רקליטה לפלמנקו באזור (פרדס-חנה /כרכור-קיסריה-חוף-הכרמל), בהבנה ברורה שהיא רוצה לאפשר לנשות וילדות האזור מקום ללמוד פלמנקו בצורה מקצועית ואותנטית ובאווירה ובחוויה החזקה בה היא למדה פלמנקו. היא צירפה בשנת 2012 לצוות המורות שלה את לילך פלד-רקדנית, מורה וכוריאוגרפית של פלמנקו המתמחה בסגנון הקלאסיקו אספניול והקסטנייטות ובעלת נסיון רב כמורת פלמנקו לילדות? אותה מינתה כאחראית על מחלקת הילדות ועל חוגי הקלאסיקו לנשים.
רקליטה מעבירה את שיעורי הנשים של הבי"ס שכיום מונה כ-150 נשים וילדות, בכל הרמות והגילאים. לבית הספר לפלמנקו רקליטה יש להקה ייצוגית בוגרת המופיעה ברחבי הארץ.

כיום רחל מנהלת את בי"ס רקליטה ומלמדת בו נשים וילדות, מופיעה בתחום הפלמנקו, מעצבת ביגוד פלמנקו נחשק אשר נמכר בארץ ובעולם ומוציאה קבוצות של תלמידות לקורסי פלמנקו בסביליה.
להרשמה לקורס הפלמנקו הקרוב בסביליה אנא לחצי כאן
להרשמה לשיעור נסיון בבי"ס "רקליטה" אנא לחצי כאן
לעיון בקטלוג ביגוד הפלמנקו "רקליטה" אנא לחצי כאן