איך נולד ליין ביגוד רקליטה לפלמנקו. אגדה אורבנית סבילייאנית…
באמצע החיים התאהבתי בפלמנקו.

צילום: ענבל לוי יהודה
צילום: ענבל לוי יהודה

זה קרה כמעט במקרה.. בעצם מחוג של פעם בשבוע בתל-אביב כדי לנקות את הראש מכל הרעש שהיה שם. לא משהוא שחשבתי שישנה לי את החיים מקצה אל קצה.

ארבעה חודשים אחרי ארזתי תיק, גיטרה ולפ-טופ ונסעתי לסוויליה שבספרד כדי להפוך בסופו של דבר לרקדנית פלמנקו.
זה השתלט לי על כל החושים. שמעתי פלמנקו, רקדתי פלמנקו, שרתי פלמנקו, אכלתי ושתיתי פלמנקו, ישנתי פלמנקו, דיברתי פלמנקו, שמחתי והתעצבנתי פלמנקו, בכיתי פלמנקו, הייתי בתסכול פלמנקו, התגעגעתי פלמנקו, נהייתי  ליצור פלמנקו. אני רואה את זה היום קורה גם לתלמידותי. זו דלת כניסה ללא דלת יציאה. דרך חיים. הבעה תמידית. מראה לנפש.

כשהייתי מסתובבת ברחובות סביליה משיעורי הפלמנקו לעבודה בפיצרייה, הביתה, ושוב לשיעור הפלמנקו הבא כמו נרקומנית של פלמנקו-נבט בי רעיון להביא את כל הצבע והתשוקה הזו שחוויתי באופנת הרחוב ובבמות המאולתרות – לארץ לא רק בצורת ריקוד ואמנות. גם בלבוש. זכרתי את הקושי למצוא בארץ ביגוד שיתאים לתחושותי ולטעמי המשתנה מידי יום בסביליה וידעתי שיש מצוקה אמתית לרקדניות הפלמנקו כמוני בישראל ובכלל בעולם למצוא ביגוד בועט ומחמיא שיתאים למה שהן מביעות בריקוד.

האמת שלא הבנתי את פשר החצאית פלמנקו השחורה השולטת בכיתות לימוד הפלמנקו בישראל – עם כל הבד והגזרה הכה לא מחמיאה כשהצבעוניות היחידה בה היא מקסימום איזה פס דק אדום למטה. חצאית שכשאני רואה אותה בא לי לצרוח-היי! אנחנו רוקדות פה פלמנקו וזה אומר צבעים, יופי, גוף האישה עם כל הקימורים הנפלאים…. רציתי להביא אופנת פלמנקו נגישה ושווה לכל כיס שלא צריך להיכנס לאינטרנט ולהזמין אותה מעבר לים ואז להתפלל שתשב טוב על הגוף.

ראיתי איך כל סגנון הלבוש שלי משתנה.  פחות ג'ינסים חונקים..יותר חצאיות עתירות בד ומתנפנפות.יותר נשיות. אוי, נשיות לה הייתי צמאה כל כך! שילובים בין טופים מהשווקים שבסביליה לבין חצאיות ושמלות שנותנות נשימה לתנועה. השראה ליצירה. שילובי צבעים של תעוזה ועם סקסיות של חיים!

שילובים בין רחוב לפלמנקו. ספרד-ישראל. הייתי מאוהבת. מאוהבת בכל כלי הביטוי הזה. שהשתלט על כל חלקה טובה  של חיי. היום אני מרגישה שכל מה שהעזתי לחלום בספרד מתגשם לי פה במציאות שיצרתי לי בישראל.

צילום: ענבל לוי יהודה
צילום: ענבל לוי יהודה

זרעתי זרע בסביליה ע"י חלום.

ועכשיו אתן מוזמנות להיכנס לשדה הפורח שלי בארץ ולקטוף לכן פרחים מדהימים ממנו. אתן מוזמנות לרכוש מהקטלוג של הליין החדש של רקליטה לביגוד פלמנקו: חצאיות, טופים, אקססוריז, נעליים והכל  עדכני ומחמיא בשלל גזרות, בדים נושמים, צבעים מפתיעים. כיום יש לי את הכבוד לעבוד עם מיטב הרקדניות והמורות לפלמנקו בארץ ובעולם שנהנות משירותי ומזמינות אותי למכירות פרטיות בסטודיו שלהן או מגיעות לקפה אצלי להזמנת ביגוד ייחודי עבורן בטעם אישי ושירות ללא תחרות.

אני דואגת להישאר כל הזמן על הציר של סביליה ישראל-להתעדכן ולשדרג כל הזמן את הליין לפי הלך הרוח של האופנה הסביליאנית שמשתנה כל הזמן. הביגוד שלי כיום נמכר לא רק לרקדניות פלמנקו, אלא גם בחנויות מעצבות ישראליות שמעריכות את האמירה האישית והייחודיות האותנטית של הליין שלי. הקו שמנחה אותי בעיצוב הביגוד וביבוא האישי שלי מסביליה הוא החיבור הטבעי שלי לפלמנקו ויצירת הרמוניה וחיבור בין הפנים לחוץ.

להביע את עצמך עד הסוף. כל תנועה, מבט וסיבוב ראש עם עגיל מנצנץ. בריקוד שלך כמו במראה שלך. בשביל זה אני פה.
מתוך אהבה ותודה לאימא פלמנקו בחיי.
ועכשיו: את מוזמנת לסיבוב בגן הפרחים שלי. הקולקציה משתנית כל הזמן. נתפרת אחד אחד ואין פריטים שחוזרים על עצמם. כמו עונות השנה הם מתחדשים כל הזמן..קחי לך רגע להציץ בתמונות ואם משהוא מוצא חן בעינייך כתבי לי ואשמח לחזור אליך עם שלל פריטים שווים וייחודיים במיוחד עבורך ועבור הריקוד שלך…